A kisvárdai kórház – feltehetően az izraelita egyház kezdeményezésére – „ispotály” jelleggel alakult a XIX. század végén, majd vármegyei közkórházzá nyilvánítva a vidéki kórházak mintájául szolgált.
A két világháború időszaka azonban sajnos visszavetette a kórház (jelentősnek induló) fejlődését. Ezt követően a sok áldozatvállalás, a jobbra-szebbre való törekvés, az állandó harc egy új kórház megépítéséért meghozta gyümölcsét: 1975. no¬vember 4-én átadásra került a modern, 332 ágyas Felső-Szabolcsi Kórház.
Az elmúlt évtizedek folyamatos szakmai fejlődéséhez társult 2021-ben a görögkatolikus egyház szerepvállalása, így újabb mérföldkő a kórház életében 2021. július 1., amikor az intézmény a görögkatolikus egyház fenntartásába került. Közel 600 ágyas kórházunk azóta Szent Damján Görögkatolikus Kórház néven működik, ahol a legmodernebb technikai felszereltséggel, további fejlesztésekkel biztosítja a térség betegellátását. Célunk egy igazi betegközpontú egyházi kórház működtetése.
Támogatásoknak köszönhetően folyamatosan bővül és fejlődik, teljes diagnosztikai eszközparkja megújult, két új szárny hozzáépítése után pedig jelenleg 150 ágyas kórház. Belgyógyászat-diabetológiai centrum, a fő profiljának számító kardiológiai rehabilitáció területén pedig Közép-Magyarország teljes lakossága ide tartozik. Kapcsolódóan főként szívelégtelen és ritmuszavaros betegek kivizsgálását, invazív ellátásra, műtétre való előkészítését, műtét utáni gondozását végezzük, a Covid-járvány kezdete óta pedig post-covid centrumként is szolgálunk.
Egészséges mindennapokat teremteni betegeink számára, hinni és hitet adni – működésünket meghatározza ez a szellemiség. Arra törekszünk, hogy jó minőségű egészségügyi szolgáltatásokat nyújtsunk, és az egyházi lelkisegítők magas szintű munkájának köszönhetően támogatni tudjuk betegeinket és munkatársainkat egyaránt, mert tudjuk, hogy a szakmai fejlődés mellett elengedhetetlen a lelki béke megteremtése.
Felekezettől függetlenül rendkívül fontos kórházlelkészeink és beteglátogatóink folyamatos jelenléte, hiszen odafigyelést, együttérzést, erőt és időt ajándékoznak a másik embernek. Lelkigondozás nélkül sokszor dolgozóink számára is elviselhetetlen lenne a fokozott pszichés terhelés.
Ugyanígy hisszük, hogy ha ott vagyunk az emberek között, akkor vagyunk képesek igazán észrevenni azokat a dolgokat, melyeken változtatni kell. A kérdés, amit nap mint nap felteszünk: „Mit tegyünk ma, hogy holnap jobb legyen?” – előre visz minket.
minden szervezet számára fontos, hogy a tevékenységéhez kapcsolódó más szervezetekkel egységes elveket vallva, közösen lépjenek fel érdekeik képviseletében. Ilyen keretrendszert ad számunkra az Egyházi Kórházak Egyesülése, amelyben együttműködve a többi tagkórházzal, közösen dolgozzuk ki javaslatainkat, hogy hatékonyabban tudjunk működni betegeink ellátása érdekében.
Helyet és teret adunk minden olyan képzésnek, konferenciának, amely segíti dolgozóinkat új ismeretek megszerzésében, illetve, meglévő tudásuk elmélyítésben. Megosztjuk egymással jó gyakorlatainkat gyógyítási és gazdasági területeken egyaránt, és együttes összefogással szervezünk karitatív tevékenységeket.
Hittel és közös elvek alapján dolgozunk azért, hogy az egyházi kórházak ismertsége és elfogadottsága betegeink körében is növekedjen.
Aneszteziológiai és intenzív terápiás osztály
Belgyógyászati osztály
Csecsemő- és gyermekgyógyászati osztály
Egynapos szemészeti ellátás
Fül-orr- gégegyógyászati osztály
Neurológia és stroke osztály
Reumatológiai osztály
Sebészeti osztály
Szülészet-nőgyógyászati osztály
Sürgősségi betegellátó osztály
Traumatológiai osztály
Krónikus belgyógyászati osztály
Rehabilitációs osztály
Neurológiai nappali kórházi szakellátás
Reumatológiai nappali kórházi szakellátás
Aneszteziológia
Általános sebészet
Audiológia
Belgyógyászat
Diabetológia
Endokrinológia és diabétesz
Epilepszia
Fizioterápia
Fogászati röntgen
Fül-orr-gégegyógyászat
Gasztroenterológia
Gyermekgyógyászat
Gyógytorna
Kardiológia
Konduktori tevékenység
Nefrológia
Neurológia
Nőgyógyászat
Onkológia
Ortopédia
Ortopédia-gyermek csípőszűrés
Pszichiátriai szakrendelés és gondozó
Rehabilitáció
Reumatológia és Osteoporosis
Sürgősségi Betegellátás
Szemészet
Traumatológia
Tüdőgyógyászat
Urológia
CT
EEG
MRI
Labor
Mammográfia
Röntgen
Ultrahang
363 aktív ágy
221 krónikus
ellátási területünk lakosságszáma jellemzően 78 ezer fő
egyes szakmák tekintetében (stroke- és traumaközpont) 148 ezer fő