A kórházat az Assisi Szent Ferenc Leányai Kongregáció nővérei alapították azzal a céllal, hogy első osztályú kiképzőhelyként segítse a kezdő fiatal ápolónővérek tapasztalatszerzését. Az 1937-ben indult intézmény az első időkben a II. kerület és Budapest környéki települések lakosságát látta el. A szerzetesrendek feloszlatásával állami kórházzá vált, 1968-tól a János Kórház Széher úti részlege lett. Az állam és az egyház között kötött egyezmény alapján 1996 óta újra önálló igazgatású és újra egyházi tulajdonú kórház.
Támogatásoknak köszönhetően folyamatosan bővül és fejlődik, teljes diagnosztikai eszközparkja megújult, két új szárny hozzáépítése után pedig jelenleg 150 ágyas kórház. Belgyógyászat-diabetológiai centrum, a fő profiljának számító kardiológiai rehabilitáció területén pedig Közép-Magyarország teljes lakossága ide tartozik. Kapcsolódóan főként szívelégtelen és ritmuszavaros betegek kivizsgálását, invazív ellátásra, műtétre való előkészítését, műtét utáni gondozását végezzük, a Covid-járvány kezdete óta pedig post-covid centrumként is szolgálunk.
Küldetésünk felekezeti hovatartozás nélkül minden emberhez szól. Célunk a betegség okainak, tüneteinek, szö- vődményeinek megszüntetése mellett a beteg teljes jóllétének elérése. Vagyis elsődleges a betegség által le- gyengített testi funkciók helyreállítása, újratanítása, de célunk az is, hogy komplex szolgálatunk segítségével a beteg egészségre törekvése is teljes legyen, hogy itt tartózkodása és tevékenységünk a lelkére és egész életére jótékonyan hasson, ami közben megtapasztalhatja Isten jóságát is. Gyógyító szemléletünk fontos oszlopa lelki- gondozói szolgálatunk, mely minden beteg felé nyitottsággal, meghallgatással fordul, és kápolnánk, szentmiséink és kórházlelkészünk is rendelkezésére áll a lelki megnyugvást keresőknek.
Egyházi karakterünknél fogva kötelező ellátási területünkön felül az egész országból ellátjuk a hozzánk fordulókat. E mellett kiemelten a kardiológiai rehabilitáció területén az egyházi személyek az ország bármely szegletéből sa- játjuknak érezhetik kórházunkat.
amiért magunk is folyamatosan plusz szolgáltatásokat, programokat indítunk a lakosság számára. Hisszük, hogy a világ akkor válik jobbá, ha nem állunk meg kötelezően előírt feladatainknál, hanem keressük a lehetőséget arra, hogy mindig többet tegyünk. A Szervezet is ennek egy formája, hiszen benne egyesülni tudnak több, közös ne- vezőn alapuló intézmény erőforrásai, ötletei, kezdeményezései. Közösségben, egymást erősítve, együtt többre jutunk, és a lakosság számára is többet nyújthatunk. Az Egyesülés különböző szakprofilú és célcsoportú intéz- ményt tömörít, így lehetőséget nyújt arra, hogy az egyházi gyógyítást választóknak teljes körű szolgáltatást tudjuk nyújtani. A Szervezet fontos célja továbbá, hogy a szakma többi képviselője, a döntéshozók és a lakosság, a betegek számára is láthatóbbá, megszólíthatóbbá, megfoghatóbbá tegye az egyházi gyógyítást mint alternatívát.
Belgyógyászati osztály
Diabetológiai részleg
Kardiológiai részleg
Kardiológiai palliatív részleg
Post-covid részleg
Kardiológiai rehabilitációs osztály
Elhízás-program
Életmódváltó nappali program
Kardiológiai rehabilitáció
Belgyógyászat ambulancia
Diabetológiai ambulancia
Endokrinológiai ambulancia
Kardiológiai ambulancia
Kardiológiai rehabilitációs ambulancia
Neuropátia ambulancia
Pszichiátriai ambulancia
Pszichológiai ambulancia
Post-covid ambulancia
Syncope ambulancia
Szívelégtelenség ambulancia
Neuropátia
Röntgen
Ultrahang
92 kardiológiai rehabilitációs ágy
35 nappali kórházi ágy
23 belgyógyászati ágy
az egyes szakágakban kötelezően kijelölt ellátási területen élők – kardiológiai rehabilitáció területén 2 500 000 fő
de egyházi kórházként bárkit fogadunk, aki kórházunkban szeretne gyógyulni.