Szakmai tapasztalatból fakadó élő tanúságtételek és történeti visszatekintések vezettek közelebb a betegellátás és gyógyító szolgálathoz a Bethesda Gyermekkórház „Hit és gyógyulás” című konferenciáján.
A konferencián szó volt többek között a diakonisszák (lelkigondozást és szociális munkát végző nők) szolgálatának jelentőségéről, amely a betegek ápolásától az árvák gondozásáig számos területre kiterjedt.
Ezt követően afrikai missziós kórházakban szerzett személyes tapasztalatokról hallhattak a résztvevők. Ezekben az országokban az egyházi szemléletű orvosok és egészségügyi dolgozók hitükkel és tudásukkal törekednek olyan munkahelyi közösségek kialakítására, amelyek a nehéz körülmények ellenére képesek segíteni és táplálni a betegek és családjaik lelki megújulását is.
Végül „Hit és gyógyulás: az egyházi kórházak útja” címmel tartottak kerekasztal beszélgetést. Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, Hegyi Henrik, a kisvárdai Szent Damján-kórház főigazgatója és Toldy-Schedel Emil, a budapesti Szent Ferenc-kórház főigazgatója egyebek között arról beszélgettek, hogy a gyógyítás miként válik küldetéssé az általuk vezetett kórházakban. Az intézményvezetők kiemelték a holisztikus szemlélet jelentőségét, ami szerint a gyógyításnak fontos része a betegek és dolgozók testi és lelki támogatása is.
A konferencia teljes beszámolója itt olvasható:


